Widzieliśmy reklamy?

Nie ma pewnie osoby, która nie widziałaby reklamy zachęcającej do skorzystania z oferty firmy pożyczkowej, która udziela pożyczki pozabankowej. Może się okazać, że zainteresujemy się taką propozycją, zwłaszcza jeżeli od dłuższego już czasu odkładamy zakup jakiegoś urządzenia, bo nie mamy na to pieniędzy. Zanim jednak skorzystamy z takiej chwilówki, powinniśmy o czymś wiedzieć.

Oferty są różne

Chociaż ogólne zasady przyznawania takich pożyczek i ich późniejszego spłacania, dla wszystkich są takie same, to jednak powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że w takich ofertach jest wiele szczegółów, którymi będą się one różniły. W jednej firmie będziemy mogli pożyczyć więcej pieniędzy, w inne mniej, w jednej będziemy mieli tylko miesiąc na ich oddanie, w innej więcej. To oznacza, że musimy się dokładnie zapoznać z tymi możliwościami, bo będą one wpływały na wysokość naszej raty.

Ratę sprawdzamy przed wypełnieniem wniosku

Jeżeli wejdziemy na stronę firmy oferującej pożyczki, to będziemy widzieli specjalne okno, w którym będziemy mieli zaznaczyć jaką chcemy pożyczkę i w jakim czasie chcemy ją spłacić. Korzystając z tej możliwości, mamy pewność, że jeszcze przed wypełnieniem wniosku będziemy wiedzieli, jaką ratę będziemy musieli co miesiąc spłacać.

Warto przyjrzeć się tutaj uważnie wszystkim szczegółom, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że nie przeoczyliśmy niczego ważnego i że nie płacimy za możliwość zaciągnięcia takiej pożyczki więcej, niż jest to konieczne.