Najpierw musimy spłacić jedną pożyczkę

Czasami jest tak, że potrzebujemy jakiejś kwoty gotówki, a kiedy już weźmiemy pożyczkę, to okazuje się, że tych pieniędzy potrzeba jeszcze więcej. Dlatego może nas interesować to, czy jesteśmy w stanie zaciągnąć kolejną pożyczkę, chociaż nie zdążyliśmy jeszcze spłacić tej poprzedniej. W większości przypadków firmy pożyczkowe, mają na to jedną odpowiedź, jak można się domyślać – odmowną.

Może być problem ze spłatą rat

Firmy pozabankowe nie chcą udzielać pożyczki, jeżeli nie spłaciliśmy jeszcze tej poprzedniej, ponieważ obawiają się one o naszą płynność finansową i o to, czy będziemy w stanie spłacić te dwie pożyczki. Tak samo, może się okazać, że będą oni wiedzieli o naszym kredycie zaciągniętym w innej firmie, albo w innym banku. Jeżeli tak będzie, to także możemy mieć problem z uzyskaniem pożyczki, zwłaszcza jeżeli chcieliśmy za jej pomocą spłacić wcześniejszy kredyt, na którym mamy zadłużenie.

Warto korzystać z pomocy

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy otrzymamy pożyczkę, bo już mamy inną gdzieś indziej, to zawsze warto skorzystać z pomocy konsultanta. Może nam on wówczas wyjaśnić jak to wszystko działa, a co się z tym wiąże, może się okazać, że da nam inne rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli spłacić rosnący dług. Możliwości jest sporo, tylko musimy wiedzieć, gdzie ich szukać.

Co prawda uzyskanie tutaj pożyczki jest znacznie prostsze niż uzyskanie pieniędzy od banku. Jednak takim firmom także zależy na odzyskaniu tego, co nam pożyczyli, a więc nie możemy myśleć, że będą nam dawały tyle pożyczek ile będziemy chcieli.