Czy pożyczka długoterminowa jest dla każdego?

Pożyczki, również te długoterminowe, znane są przede wszystkim z niewielu formalności, aby z nich skorzystać oraz z prostoty – w przeciwieństwie do zawiłych, bankowych procedur, których w żaden sposób nie da się ominąć. Szczęśliwie w zasadzie każdy typ klienta może skorzystać z pożyczki długoterminowej. Nie ma znaczenia, czy jesteś klientem indywidualnym czy instytucjonalnym – nowym czy lojalnym, oferty tego typu są absolutnie dla każdego. Szczególnie polecane są osobom o niestałych dochodach czy mających nieszczęście pracowania dla niewypłacających w terminie wynagrodzenia szefów lub tych, których dochody są niewielkie, a potrzeby pozostają niezaspokojone.
To również znakomite rozwiązanie dla posiadających nieudokumentowane dochody, nie mogących dowieść ich posiadania chociażby za pomocą zaświadczenia od pracodawcy o zarobkach. W coraz większej ilości przypadków wystarczy słowne czy pisemne zapewnienie samego klienta o tym, jak wysokie posiada się dochody.
Pożyczki ratalne chętnie są zaciągane też w przypadkach osób nieposiadających historii kredytowej lub o tak wyglądającej historii kredytowej, która uniemożliwia zaciągnięcie kredytu konsumenckiego w tradycyjnym banku. Wiele z firm pożyczkowych pomija sprawdzanie historii kredytowej również w przypadku tego rodzaju pożyczek. Dla niektórych pożyczanie pieniędzy od parabanków to rodzaj swoistej inwestycji i sposób na tworzenie dobrej i solidnej podstawy do zaciągnięcia w przyszłości kredytu na zdecydowanie większą skalę i kwotę – na przykład hipotecznego. Dzięki takim działaniom nawet w przypadku firm pożyczkowych z biegiem czasu prostsze będzie zaciągnięcie pożyczki na większą kwotę niż 1 000 czy 2 000 złotych.

Czy umowy śmieciowe pozbawiają szansy na pożyczkę?

W bankach niektórym osobom szczególnie trudno zdobyć pieniądze ze względu na różne niesprzyjające okoliczności, nawet w swoich własnych bankach, w których posiada się bieżące rachunki. Jednym z powodów, dla których banki odmawiają pieniędzy swoim klientom, jest rodzaj posiadanej umowy, w oparciu o którą jest się zatrudnionym. Umowy śmieciowe, a więc umowa zlecenie oraz umowa o dzieło jest brana pod uwagę jedynie przy trwającej minimum rok współpracy. W zasadzie taki rodzaj zapewnienia o dochodach dla instytucji bankowych jest niewystarczające i uważane za mało wiarygodne. Nie ma więc co liczyć w takich chwilach na kredyt bankowy udzielony na dogodnych, wartych uwagi warunkach.
W takich sytuacjach z pomocą przychodzą pożyczki oraz parabanki – dla nich rodzaj umowy nie ma większego znaczenia, jeśli tylko zagwarantujesz terminowe spłacenie swojego zadłużenia. W obecnych czasach negatywne postrzeganie oferowanych przez nich usług zamieniło się w traktowanie ich jako rodzaj ostatecznego wybawienia od kłopotów finansowych. O ile jeszcze kilka lat temu firmy pożyczkowe uważane były za najgorszych lichwiarzy, dzisiaj korzystanie z nich jest całkiem normalną rzeczą. Co więcej, w czasach, kiedy zdecydowana większość ze względu na mniejsze koszty dla pracodawcy jest zatrudniana w oparciu o umowy śmieciowe, korzystanie z firm pożyczkowych stało się koniecznością. Pieniądze mogą nam być potrzebne w większej sumie przecież niezależnie od tego, jaki pogląd na zatrudnianie pracowników ma nasz pracodawca.
Tego typu alternatywa świetnie sprawdza się również w przypadku osób młodych, czyli tych, które dopiero co ukończyły osiemnasty rok życia i stoją przed koniecznością zdobycia większych pieniędzy na inwestycje czy dalszą edukację. Młodzi ludzie zdecydowanie najczęściej zatrudniani są na wszelkich innych umowach, niż umowa o pracę ze względu na sezonowość, mniejsze doświadczenie czy, co jest najbardziej prawdopodobne, ze względu na posiadaną legitymacje szkolną czy studencką. Dla banku świeżo upieczony dorosły z niepewną posadą nie jest w zasadzie żadnym klientem i dla takich pożyczka to w zasadzie jedyna perspektywa, jaka się przed nimi rozciąga. Parabanki coraz rzadziej wykluczają ze swojej oferty osoby młode ze względu na potencjał, jaki w nich drzemie oraz na masę pomysłów czy chęć inwestowania pomimo młodego wieku i braku doświadczenia zawodowego.